Nowa Kosmetyka – ekologiczne kosmetyki oraz naturalne detergenty

W obecnych czasach tworzenie naturalnych kosmetyków w ekologicznych opakowaniach wydaje się niemalże niemożliwe. Patrząc na półki w drogeriach, widzimy przede wszystkim dużo plastiku, kolorowych etykiet i długie listy składników, których nawet nie rozumiemy. Często pełnych silikonów, parabenów i chemicznych barwników. Przyciągają nas piękne opakowania i niezwykłe zapachy. Czy w dobie sieciówek i komercyjnych marek, które globalnie produkują tanie kosmetyki, można pójść w odwrotnym kierunku? I czy niewielkie, polskie manufaktury mają szansę z ogromnymi koncernami, które inwestują miliony dolarów w promocje i reklamy?

Na szczęście z roku na rok jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, co jemy, w co się ubieramy i jakich produktów do pielęgnacji używamy każdego dnia. Kluczami do lepszego i zdrowszego życia są świadomość, cierpliwość, uwaga, empatia oraz szacunek. Jeśli odnoszą się do każdej dziedziny naszego życia, to jesteśmy na dobrej drodze do pozytywnych zmian. Nowa Kosmetyka wprowadza te wartości w praktykę. Ma na uwadze dobro zarówno ludzi, jak i naszej planety. Nie korzysta z półśrodków ani nie idzie na kompromisy. Zarówno składy, jak i opakowania kosmetyków są proste i naturalne.

Nowa Kosmetyka ma w swojej ofercie kosmetyki takie jak mydło, szampon, serum czy tonik. Produkuje również całą gamę ekologicznych produktów czyszczących, które są bezwzględne dla brudu, ale jednocześnie nieszkodliwe dla zdrowia. Alergie, problemy skórne czy nawet oddechowe w dużej mierze biorą się z otaczających nas chemikaliów. Ich redukcja ma pozytywny i długotrwały wpływ na stan naszego zdrowia i samopoczucia.

Produkcja

Nowa Kosmetyka to nie tylko produkty, ale też miejsce. To pracownia w Katowicach, w której dzieją się eksperymenty, próby i testy. Szukanie najlepszych rozwiązań, składników i receptur zajmuje najwięcej czasu. Kosmetyk musi być skuteczny, wydajny, mieć odpowiednią formę (olejku, kremu itd.) oraz nie psuć się. Wymaga to nie tylko użycia właściwych surowców, ale też logistyki i zaplanowania produkcji tak, aby była jak najbardziej efektywna. Wszystkie czynniki takie jak temperatura łączenia składników czy użyte urządzenia, mają wpływ na efekt końcowy. To właśnie dzięki przemyślanej produkcji gotowe artykuły są w 100% czyste i bezpieczne.

Skład

Głównym składnikiem produktów Nowej Kosmetyki jest… serce! Uczucie, czas i trud włożone w mozolne przygotowania są tak samo ważne, jak surowce i dodatki. Dobra energia to podstawa skutecznie działającego biznesu. Klienci mogą z łatwością ją wyczuć. Zaangażowanie widać również w odpowiednim doborze komponentów. Składy są proste i oparte na 2-3 substancjach czynnych w każdym kosmetyku. To zapewnia im odpowiednie działanie mimo niewielkiej ilości składników. Muszą być one najwyższej jakości, dlatego Nowa Kosmetyka współpracuje z dostawcami, którzy gwarantują najlepsze surowce. Liczą się zarówno certyfikaty, świadectwa jakości czy karty charakterystyki, jak i zaangażowanie kontrahenta, ta sama pasja do tworzenia, wiedza, doświadczenie oraz etyka pracy.

Opakowanie

Kosmetyki i środki czyszczące są w klasycznym opakowaniu ze szkła, które jest zarówno praktyczne, jak i najłatwiejsze do recyklingu lub ponownego użycia:

  • Szkło jest neutralne dla znajdującego się w nim kosmetyku i nie wchodzi z nim w reakcję.
  • Brązowe oraz niebarwione szkło (białe) są najłatwiejsze do oddzielenia w sortowniach. Nie dzieje się tak w przypadku szkła barwionego na rózne kolory albo malowanego farbą.
  • Aluminiowe nakrętki podlegają recyklingowi.
  • Dozowniki można łatwo rozebrać na części, posortować i odzyskać materiały do ponownego użycia. Jest to trudniejsze lub nawet niemożliwe jeśli dozownik złożony jest ze zbyt wielu części lub zawiera elementy ozdobne.
  • Szkło można wykorzystywać wielokrotnie. Niełatwo podlega zużyciu. Nowa Kosmetyka chętnie przyjmuje zużyte opakowania, które można odesłać. Będą one powtórnie wykorzystane w pracowni do testów nowych produktów i receptur.

Zamówienia pakuje się w kartoniki oraz papier pakowy z makulatury. Opakowanie produktów nie zawiera tworzyw sztucznych ani dodatkowych kartonów. Paczki wypełnia się papierem, tekturą albo pociętymi kartonami, które firma otrzymuje od dostawców.

Kto? Natalia Kamińska-Pietrzak

Gdzie? Katowice

Sklep: Nowa Kosmetyka


Powiązane artykuły:

Kosmetyka dla domu – jak naturalnie dbać o czystość?

Wiele środków czystości, które możemy kupić w supermarkecie, zawiera chemikalia, które negatywnie wpływają na nasz organizm i na środowisko. Mogą wywoływać alergie, problemy skórne i oddechowe albo bóle głowy. Do tego szkodliwe substancje dostają się do wody, która potem zatruwa glebę oraz rośliny. Wybór ekologicznych środków czyszczących nie musi już wiązać się z większymi kosztami. …

11 komentarzy

17 pomysłów na eko prezenty pod choinkę

Jeśli na samą myśl o kupowaniu prezentów wpadacie w lekką panikę albo zupełnie nie potraficie się zdecydować, już przychodzimy z pomocą. Święta Bożego Narodzenia to wyczekany przez wielu czas. Nie zakłócajmy go martwieniem się o upominki! Poradzimy Wam, co wybrać dla członków Waszej rodziny lub znajomych. Prezenty mogą być naturalne i ekologiczne, a jednocześnie piękne, …

2 komentarze

(2) Comments

  1. […] dla domu – jak naturalnie dbać o czystość? Nowa Kosmetyka – ekologiczne kosmetyki oraz naturalne detergenty FacebookTwitterPinterest Tags: detergentyproszek do […]

  2. […] działają dezynfekująco. Mydła gospodarcze dostaniemy w wielu polskich manufakturach, np. Gryka, Nowa Kosmetyka czy Do it with Gary. Również marki kosmetyczne mają w swojej ofercie mydła do czyszczenia, […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *