Blank Mydlarnia – słodkie kosmetyki z naturalnych surowców

Blank Mydlarnia

Mydła Pani Iwony chce się po prostu… zjeść! Jak tu się nie oprzeć bezowo-cytrynowym mydełkom i musom o zapachu letnich owoców? Blank Mydlarnia to nie tylko manufaktura mydeł. To też produkcja niewielkich i pięknych przedmiotów, które pozwalają zaspokoić wszystkie zmysły i potrzeby estetyczne. Nawet w przypadku ekologicznych manufaktur, łatwo jest popaść w schematy, powielać modele produkcji i zaginąć pośród konkurencji. Blank to wszechstronne przedsiębiorstwo stworzone z pomysłem i wyróżniające się formą i stylem. Przykładem takiego thinking outside of box są unikatowe produkty (musmydła) czy składniki do własnego komponowania kosmetyków wedle uznania. Wyjątkowe są również proste, ale funkcjonalne mydła użytkowe (do czyszczenia domu lub dla zwierząt).

Produkcja

Autorska marka to przestrzeń realizacji własnych pomysłów i fantazji, a tych w Blank Mydlarnia nie brakuje. W ofercie udostępnia nie tylko wytwarzane ręcznie mydła i musy, ale też ceramika czy kamień do stóp.  Dzięki współpracy z artystkami z Elius Art oraz Kozioła Ceramic, można zaopatrzyć się zarówno w kosmetyki, jak i akcesoria. Mydło razem z ceramiczną mydelniczką stają się elementami wystroju wnętrza i małymi dziełami sztuki użytkowej. Produkcja zawsze odbywa się z jak najmniejszą szkodą dla planety i redukcją odpadów. Peeling kawowy powstaje ze ścinek powstałych przy produkcji innych mydeł, przez co materiały wykorzystane są do końca.

Skład

Aspekty wizualne nie umniejszają funkcjonalności i składowi produktów. Autorka wykorzystuje tradycyjne receptury oraz wyłącznie naturalne surowce, które dbają o każdy typ skóry. Mydło gospodarcze, które czyści najbardziej trudne plamy i zabrudzone powierzchnie, ma w swoim składzie wyłącznie proste i naturalne składniki. Takie jak oliwę, oleje, ocet i sodę oczyszczoną. Poza mydłem delikatnym i peelingiem kawowym wszystkie kosmetyki są wegańskie.

Opakowania

Tak samo jak kosmetyki, opakowania tworzone są ręcznie. Mydełka dostępne są w wersji zero waste (bez opakowania) lub zapakowane w papier makulaturowy. Intencją Blank Mydlarni jest powtórne wykorzystanie opakowań lub ich recykling. Produkty, które wymagają pojemnika, pakowane są w szklane, wielorazowe słoiki i butelki. Pompki czy zakrętki wykorzystuje się ponownie dzięki możliwości zwrotu zużytych opakowań do sklepu. Słoiczki można również wykorzystać w domu do przechowywania innych kosmetyków lub żywności. Podczas wysyłki wykorzystywane są ponownie kartony i wypełniacze, otrzymane w innych paczkach. Wszystko w duchu less waste.

Kto? Iwona Fijak

Gdzie? ul. Beskidzka 22, 34-326 Zarzecze, woj. śląskie

Sklep: blankmydlo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *