Mglife, czyli niezwykła moc soli magnezowych

Bóle głowy, brak energii, spadek odporności, wypadające włosy oraz częste drętwienie i skurcze w nogach to objawy niedoboru magnezu. Łatwo wypłukuje się z organizmu, a spożywana przez nas żywność nie uzupełnia tych braków. Nierozpoznany i długotrwały niedobór tego pierwiastka może prowadzić do poważniejszych schorzeń. Suplementacja magnezu w kapsułkach jest jednym z rozwiązań, jednak dla tych, którzy nie lubią brać tabletek lub szukają przyjemniejszych i bardziej efektywnych sposobów jest… sól do kąpieli! Dlaczego właśnie kąpiele w soli magnezowej? Ponieważ magnez najlepiej przyswaja się i wchłania przez skórę. Kąpiele w siarczanie magnezu albo chlorku magnezu mogą uzupełnić braki pierwiastka w naszym organizmie oraz pozytywnie wpłynąć na samopoczucie. Taka uzdrawiająca kąpiel to połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Mglife to polska manufaktura, która dba o nasze zdrowie właśnie w ten sposób. Produkuje magnezowe sole do kąpieli wzbogacone olejkami eterycznymi, które dodatkowo odprężają oraz wpływają kojąco na ciało i zmysły. Kacper założył markę jako 19-latek, który sam poszukiwał na polskim rynku naturalnych kosmetyków o czystym składzie, ale też w przystępnej cenie. Takich produktów brakowało wtedy na rynku. Zaczął od produkcji dezodorantów w kremie, do których dołączyły też musy do ciała, świece zapachowe oraz sole kąpielowe właśnie.

Produkcja

Produkcja zaczyna się zawsze od pomysłu, doboru odpowiednich składników oraz fazy prób i testów. Po zakończeniu tych działań można już wykonać odpowiednie badania, wybrać opakowanie oraz grafikę. Tak przygotowany produkt trafia na rynek. Kacper i jego ekipa zajmują się wszystkim osobiście i biorą udział w każdym etapie produkcji.

Mglife stawia na dystrybucję poprzez sklepy partnerskie, dzięki czemu klient nie musi płacić dodatkowo za dostawę i może w jednym zamówieniu kupić produkty różnych marek. W ten sposób ogranicza się również emisję spalin podczas transportu zamówień.

Skład

Sole do kąpieli to mieszanka wyłącznie naturalnych soli (Epsom, z Morza Martwego i Himalajskiej) z miętowym lub lawendowym olejkiem eterycznym. Mglife nie dodaje do nich żadnych szkodliwych substancji, które często znajdują się w komercyjnych solach, takich jak: sztuczne aromaty, barwniki, PEG-i, SLS/SLES lub alkohol.

Kosmetyki wykonane są w 100% ze składników naturalnych i mineralnych. Dezodoranty oraz mus do ciała mają w swoim składzie roślinne oleje, masła, witaminę E, glinkę oraz naturalne olejki eteryczne.

Świece zalewa się woskiem rzepakowym lub pszczelim, które są alternatywą nie tylko dla szkodliwej parafiny, ale nawet dla powszechnie używanego wosku sojowego, który często trzeba transportować z Ameryki Południowej. Świeczki wzbogaca się delikatnymi nutami zapachowymi – od orzeźwiającej mięty i cytrusów, przez zapachy słodkie i korzenne.

Opakowania

Wszystkie opakowania, zarówno kosmetyków, jak i świec, wykonane są w 100% ze szkła, które można oddać do recyklingu lub używać ponownie w domu. Paczki pakuje się w karton, który razem z biodegradowalnym skropakiem stanowią również ekologiczne wypełnienie. Nie używa się żadnych plastikowych elementów, nawet taśmy klejącej. Dostawy do dystrybutorów zawsze pakowane są w kartony z odzysku.

Kto? Kacper Ostaszewski

Gdzie? Białystok

Sklep: Mglife.pl


Powiązane artykuły:

EKO ŚCIEMA: #2 Świece sojowe są ekologiczne

Czy świece sojowe to najlepszy wybór? A przecież są też inne naturalne, biodegradowalne woski wyprodukowane lokalnie, np. wosk rzepakowy albo pszczeli Moda na świece z wosku sojowego Kiedy nareszcie zwrócono uwagę na szkodliwość parafiny, z której dotychczas tworzono większość świec, rynek zalały świece z wosku sojowego. Wosk sojowy jest nieszkodliwy, w przeciwieństwie do parafiny, która …

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *