Sisi&Me – marka kosmetyczna odpowiedzialna społecznie

Wielu z nas marzy o otwarciu własnej firmy lub założeniu małej manufaktury. Wytwarzania codziennie produktów z pasji do rękodzieła, miłości do ludzi i planety, w duchu slow life. Ci odważni, którzy decydują się na taki krok, po drodze zmagają się z masą niepowodzeń, nieprzespanych nocy, problemów formalnych oraz finansowych. Dlatego szczególnie warto wspierać młodych przedsiębiorców, którzy walczą pomimo napotkanych trudności i starają się zaistnieć na lokalnym rynku.

O potknięciach i boleściach, ale też o spełnionych marzeniach, może opowiedzieć Sylwia, założycielka marki Sisi&Me. Zaczynała od tworzenia kosmetyków dla swojej rodziny – kul do kąpieli oraz peelingów do ciała. Pasja zwyciężyła przeciwności losu i w 2019 roku powstała manufaktura kosmetyczna z szeroką ofertą produktów pielęgnacyjnych i świec zapachowych.

Produkcja

Sisi&Me zaznacza, że chce być firmą odpowiedzialną społecznie. Taka odpowiedzialność odnosi się zarówno do klientów i sprzedawania im wartościowych produktów w konkurencyjnej cenie, jak i do pracowników, partnerów czy dystrybutorów. To marka z misją, która chce budować zdrowe relacje i chronić otaczające środowisko, dostarczając przy tym ekologiczne kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Naturalne produkty mogą być również luksusowe, skuteczne i w odpowiedniej cenie.

To jest Twój czas, bo Twój Dom to Twoje SPA.

Sisi&Me

Wszystkie produkty tworzy się ręcznie. Bazują na własnych pomysłach i autorskich recepturach. Produkuje się je w małych nakładach, które gwarantują świeżość surowców oraz mniejsze ryzyko wyrzucania produktów, które się nie sprzedały.

Skład

Sisi&Me to sklep z wysokiej jakości surowcami roślinnymi, które można stosować do codziennej pielęgnacji na różny sposób. Glinki, hydrolaty, oleje czy masła mają wielorakie zastosowanie w kosmetyce. Można je używać samodzielnie lub tworzyć własne, naturalne kosmetyki. Kule do kąpieli składają się z pielęgnujących olejów i soli z dodatkiem prawdziwych kwiatów oraz olejków eterycznych. Peeling malinowy jest również w 100% naturalny: zawiera nierafinowany cukier trzcinowy, roślinne masła, oleje i witaminy. Świece mają minimalny skład, czyli czysty wosk sojowy z olejkami zapachowymi lub eterycznymi.

Opakowanie

Pojemniki na produkty są less waste. Są to szklane słoiki i buteleczki. Można je zwrócić do producenta, który wykorzysta je ponownie do testów w laboratorium. Kule kąpielowe, przez swoje nawilżające właściwości, muszą być zapakowane w materiał ochronny, który nie przepuszcza wilgoci. W tym przypadku jest to celofan, który po zużyciu kuli należy wyrzucić do żółtego kontenera.

Paczki również pakuje się minimalistycznie: bez zbędnych kartonów i dodatków. Opakowania i folia bąbelkowa, którą firma otrzymuje od kontrahentów, wykorzystuje się do wysyłki delikatnych, ceramicznych miseczek oraz w paczkach dla dystrybutorów.

Kto? Sylwia Miecznikowska

Gdzie? Raszyn k. Warszawy

Sklep: Sisi&Me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *