Mommy’s soap

Mommy’s soap to firma mydlana, jednak ręczna produkcja mydeł to był dopiero początek. Pomysł na delikatne mydło dla całej rodziny był motywem do założenia własnej manufaktury, która z czasem poszerzyła ofertę. Teraz asortyment został wzbogacony o musy do ciała, półkule do kąpieli, a nawet środki czyszczące. Czasem życie przybiera nieoczekiwany obrót, prawda? Od receptury na delikatne mydło dla dzieci, do rozpoznawalnej, ekologicznej marki produkującej kosmetyki i akcesoria. A może tak właśnie tak miało być?

Produkcja

Monika i Jarek sami tworzą kosmetyki, które przeznaczone są dla całej rodziny. Mogą używać je dzieci, dorośli oraz kobiety w ciąży. Mają prosty skład i delikatne działanie. Wytwarzane są ręcznie, zgodnie ze standardami GMP (Good Manufacturing Practice). Założyciele Mommy’s soap sami poszukują również dostawców, których surowce posiadają niezbędne certyfikaty i właściwości.

Skład

Każdy produkt zawiera czyste składniki, które nie szkodzą zdrowiu ani środowisku. Produkty poddawane są badaniom dermatologicznym oraz mikrobiologicznym w laboratorium, aby zapewnić 100% bezpieczeństwa w stosowaniu. W składzie mydeł, półkul i musów znajduje się zaledwie kilka składników, ale są one najwyższej jakości. Mydła są naturalne, odżywcze, antybakteryjne i bezpieczne w użyciu, nawet przez najbardziej wrażliwych i wybrednych konsumentów (czytaj: dzieci ;)). Olejek jest uniwersalny, do stosowania na skórę, włosy lub paznokcie, sam lub w połączeniu z kremami, maseczkami i peelingami. Unikatowym produktem jest na pewno wielofunkcyjny mus czyszczący. Nie tylko skutecznie czyści łazienkę i działa antybakteryjnie, ale też nie podrażnia ani nie jest szkodliwy dla środowiska, jak większość środków chemicznych dostępnych w sklepach.

Opakowania

Kartoniki, w które zapakowane są mydła, to nowy wynalazek, bardzo pro-ekologiczny, ale też praktyczny. To nie zwykły karton przemysłowy, a papier typu Crush, który jest biodegradowalny, bo wyprodukowany z mieszanki odpadów organicznych (kokurydzy, winogron czy kawy). Natomiast słoiczki po musach i świecach można umyć i używać ponownie lub zwrócić do producenta. Te zmiany to skutek filozofii less waste, która nie jest tylko pustym sloganem, ale praktyczną odpowiedzią na problemy z ilością śmieci, których nie wolno nam ignorować.

Kto? Monika i Jarek Strzech

Gdzie? Modrzewiowa 15, Banino, woj. pomorskie

Sklep: Mommy’s soap

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *