Mommy’s soap – kosmetyki dla całej rodziny

Mommy’s soap to firma mydlana, jednak ręczna produkcja mydeł to był dopiero początek. Pomysł na delikatne mydło dla całej rodziny był motywem do założenia własnej manufaktury, która z czasem poszerzyła ofertę. Teraz asortyment został wzbogacony o musy do ciała, półkule do kąpieli, a nawet środki czyszczące. Czasem życie przybiera nieoczekiwany obrót, prawda? Od receptury na delikatne mydło dla dzieci, do rozpoznawalnej, ekologicznej marki produkującej kosmetyki i akcesoria. A może tak właśnie tak miało być?

Produkcja

Monika i Jarek sami tworzą kosmetyki, które przeznaczone są dla całej rodziny. Mogą używać je dzieci, dorośli oraz kobiety w ciąży. Mają prosty skład i delikatne działanie. Wytwarzane są ręcznie, zgodnie ze standardami GMP (Good Manufacturing Practice). Założyciele Mommy’s soap sami poszukują również dostawców, których surowce posiadają niezbędne certyfikaty i właściwości.

Skład

Każdy produkt zawiera czyste składniki, które nie szkodzą zdrowiu ani środowisku. Produkty poddawane są badaniom dermatologicznym oraz mikrobiologicznym w laboratorium, aby zapewnić 100% bezpieczeństwa w stosowaniu. W składzie mydeł, półkul i musów znajduje się zaledwie kilka składników, ale są one najwyższej jakości. Mydła są naturalne, odżywcze, antybakteryjne i bezpieczne w użyciu, nawet przez najbardziej wrażliwych i wybrednych konsumentów (czytaj: dzieci ;)). Olejek jest uniwersalny, do stosowania na skórę, włosy lub paznokcie, sam lub w połączeniu z kremami, maseczkami i peelingami. Unikatowym produktem jest na pewno wielofunkcyjny mus czyszczący. Nie tylko skutecznie czyści łazienkę i działa antybakteryjnie, ale też nie podrażnia ani nie jest szkodliwy dla środowiska, jak większość środków chemicznych dostępnych w sklepach.

Opakowania

Kartoniki, w które zapakowane są mydła, to nowy wynalazek, bardzo pro-ekologiczny, ale też praktyczny. To nie zwykły karton przemysłowy, a papier typu Crush, który jest biodegradowalny, bo wyprodukowany z mieszanki odpadów organicznych (kukurydzy, winogron czy kawy). Natomiast słoiczki po musach i świecach można umyć i używać ponownie lub zwrócić do producenta. Te zmiany to skutek filozofii less waste, która nie jest tylko pustym sloganem, ale praktyczną odpowiedzią na problemy z ilością śmieci, których nie wolno nam ignorować.

Kto? Monika i Jarek Strzech

Gdzie? Modrzewiowa 15, Banino, woj. pomorskie

Sklep: Mommy’s soap


Powiązane artykuły:

17 pomysłów na eko prezenty pod choinkę

Jeśli na samą myśl o kupowaniu prezentów wpadacie w lekką panikę albo zupełnie nie potraficie się zdecydować, już przychodzimy z pomocą. Święta Bożego Narodzenia to wyczekany przez wielu czas. Nie zakłócajmy go martwieniem się o upominki! Poradzimy Wam, co wybrać dla członków Waszej rodziny lub znajomych. Prezenty mogą być naturalne i ekologiczne, a jednocześnie piękne, …

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *