ŻE ĄĘ – męski pierwiastek w świecie kosmetycznym

Ręczna produkcja kosmetyków w małych polskich manufakturach to domena kobiet. Prawie wszystkie są zakładane, a później zarządzane przez kobiety. Mężczyźni jednak coraz śmielej wchodzą na rynek kosmetyczny i mówią o pielęgnacji. Dbanie o skórę nie powinno mieć płci. To ważne zarówno dla pań, ale też panów, dzieci i osób w każdym wieku.

Przykładem marki założonej przez mężczyznę jest ŻE ĄĘ. Pierwotnie Robert zaczął wyrabiać mydło dla siebie, później również dla znajomych. Z założenia jest proekologiczna, oparta o proste składy i naturalne składniki. Robert sam opracowuje receptury i ręcznie wyrabia mydła. Dba o to, by na każdym etapie produkcji i całej swojej działalności, wywierać jak najmniejszy wpływ na środowisko. Nie oznacza to kompromisu wobec efektywności produktów, które są przy tym praktyczne i skuteczne.

Produkcja

Jako założyciel jednoosobowej działalności, Robert jest osobiście odpowiedzialny za wszystkie etapy produkcji. Po stworzeniu odpowiedniej receptury wyrabia mydła i szampony ręcznie. Wdraża wiele ekologicznych rozwiązań jak wyeliminowanie papieru do wykładania form i zastąpienie go wielorazowymi formami z silikonu. Takie wartości dotyczą również wyboru kontrahentów, którzy nie tylko dostarczają produkty wysokiej jakości. Sami też mają na uwadze ich wpływ na otaczające środowisko. Założyciel manufaktury o swoich produktach pisze krótko i na temat – i dobrze, bo ich działanie mówi samo za siebie.

Skład

Wszystkie składniki w produktach ŻE ĄĘ są pochodzenia naturalnego. Do tego są też wegańskie. Wybiera się je na podstawie określonych funkcji aktywnych. Dlatego mydełka zawierają masła shea lub kakaowe oraz oleje roślinne (np. kokosowy, arganowy, ryżowy, rzepakowy, rycynowy czy oliwę z oliwek). Naturalne dodatki oczyszczają i pielęgnują skórę. Są to m.in. nagietek, rumianek, węgiel aktywny, płatki owsiane i borowina. W kosmetykach nie znajdziemy sztucznych zapachów ani barwników.

Opakowanie

Opakowania są zdecydowanie less waste, minimalistyczne, bez zbędnych materiałów czy plastiku. Mydełka owinięte są banderolą z recyklingowanego, certyfikowanego papieru. Wytłaczane pudełka tworzy się z prasowanej pulpy celulozowej z recyklingu. Oba materiały są całkowicie biodegradowalne. Do tego w sklepie można nabyć stalowe i aluminiowe puszki wielokrotnego użytku (z blachy ocynkowanej, zabezpieczonej warstwą lakieru). Można w nich przechowywać mydło albo szampon (szczególnie w podróży) lub używać jako mydelniczkę.

Kto? Robert Jarzębowski

Gdzie? Bielsko-Biała

Sklep: Natualnie że ĄĘ

(1) Comment

  1. […] dla mężczyzn również mogą być naturalne i zero waste. Niektóre z mydeł od Soap Szop, Że ĄĘ czy Bydgoskiej Wytwórni Mydła, przeznaczone są właśnie dla mężczyzn. Męska Wyspa do […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *