Biały Koteł – naturalne surowce i proste składy

Mieszkając w dużych miastach, pracując całymi dniami i spędzając całe życie w miejskiej dżungli zapominamy, że stanowimy część natury. Jesteśmy z nią nierozerwalnie złączeni. Nawet jeśli próbujemy o tym zapomnieć. Nie możemy negować faktu, że to przyroda właśnie utrzymuje nas przy życiu. To w niej znajdują się składniki, które mogą nas pielęgnować, leczyć, poprawić stan zdrowia i urodę.

Powrót do korzeni to slogan marki Biały Koteł. Z założenia opiera się o naturalne surowce i proste składy. Nie znajdziemy w nich chemii, a w opakowaniach nie ma plastiku. Źródło piękna znajduje się w naturalnej pielęgnacji, trosce o siebie i o środowisko. W naturze każdy znajdzie coś dla siebie. Firmy takie jak Biały Koteł starają się przybliżyć nam to, od czego w ostatnich dekadach znacznie się odłączyliśmy. W naturalnych zabiegach i pielęgnacji możemy odnaleźć odmianę, spokój i ulgę.

Produkcja

Wytworzenie skutecznego i funkcjonalnego kosmetyku opiera się na recepturze, której różne wersje trzeba najpierw przetestować. Finalny produkt, który znajdujemy w sklepie, to często efekt miesięcy testowania, zmieniania i ulepszania formuły. Biały Koteł, zanim wprowadzi kosmetyk na rynek, przygotowuje do 30 różnych wersji! Sprawdza różnorakie opcje i testuje je na znajomych. Wszystkie tworzy się ręcznie, w warszawskiej pracowni. Marka współpracuje ze specjalistami z dziedziny naturalnej pielęgnacji. Tak też powstała kolekcja produktów do włosów, których receptury pomagała stworzyć Aleksandra Macha z Aylunola. Wszystkie oparte są o naturalne surowce.

Skład

Podstawą wyboru składników, które użyte zostają w kosmetykach, jest wykluczenie chemicznych i syntetycznych półproduktów. W składzie znajdziemy wyłącznie naturalne substancje, których działanie zostało przetestowane i potwierdzone. Produkty pełne są składników aktywnych zawartych w naturalnych olejach, masłach, glinkach, ekstraktach oraz witaminach. Niektóre zawierają również olejki eteryczne.

Opakowania

Materiały opakowań na produkty są przemyślane i przyjazne środowisku. Głównie używa się papieru, szkła, aluminium oraz drewna. Plastik zastąpiono wersją bardziej ekologiczną, czyli materiałem z trzciny cukrowej.

Świece mają opakowania zwrotne. Wosk sojowy zatapia się w szklanych pojemnikach z drewnianym wieczkiem, które można odesłać do producenta. Biały Koteł odwdzięcza się za taką akcję less waste prezentem w postaci kostki mydła.

Jeśli chodzi o paczki, to również wdraża się rozwiązanie pro-ekologiczne. Zwykłą taśmę klejącą wymieniono na papierową. Wypełniacze i pudełka używa się wielokrotnie.

Kto? Agata i Grzegorz

Gdzie? Warszawa

Sklep: Biały Koteł


Powiązane artykuły:

17 pomysłów na eko prezenty pod choinkę

Jeśli na samą myśl o kupowaniu prezentów wpadacie w lekką panikę albo zupełnie nie potraficie się zdecydować, już przychodzimy z pomocą. Święta Bożego Narodzenia to wyczekany przez wielu czas. Nie zakłócajmy go martwieniem się o upominki! Poradzimy Wam, co wybrać dla członków Waszej rodziny lub znajomych. Prezenty mogą być naturalne i ekologiczne, a jednocześnie piękne, …

2 komentarze

(1) Comment

  1. […] Dodatkowe drobinki oczyszczają, wygładzają i masują skórę. Peeling w kostce oferuje np. Biały Koteł i Wilcza […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *