Dobry Wosk

Dobry Wosk

Od idei kiełkującej w głowie do sprawnie działającej manufaktury w zaledwie kilka miesięcy? Dobry Wosk jest przykładem, że ciekawy pomysł, pozytywne nastawienie i samozaparcie wystarczą, aby stworzyć własną firmę. Jest nie tylko całkowicie zgodna z przekonaniami twórcy, ale też spełnia urzędowe wymogi i jest eko! Poza produkcją świec Dobry Wosk ma również na celu wspieranie fundacji.

Produkcja

Rozwiązania ekologiczne przy produkcji świec wprowadzono już od początku, dlatego ten proces się nie zmienia. Od składu przez opakowanie. Zwykle prostota jest najlepsza, dlatego ograniczenie składu świec do wyłącznie naturalnych składników umieszczanych ręcznie w szklanych słoikach jest na pewno zaletą. Produkcja rozpoczyna się od pomysłu na produkt oraz ogólnej idei, która będzie mu przyświecać. Nie chodzi tylko o przedmioty, ale o dzielenie się pozytywną energią i szerzenie dobrej aury.

Skład

Świece produkowane są z naturalnego wosku sojowego oraz olejków eterycznych. Wszystkie produkty są wegańskie. Z czasem gama zapachów się rozszerza, ale skład się nie zmienia. Tworzy się nowe receptury i zapachy, które powstają dzięki wymieszaniu różnych olejków eterycznych, tak, jak dzieje się to w przypadku perfum.

Opakowanie

Szklane słoiki, w które wlewa się wosk, są produkowane w Polsce przez lokalne huty szkła. Po oczyszczeniu z resztek wosku oraz podstawek knotów można użyć je ponownie lub oddać do recyklingu. Dla klientów z Poznania istnieje również opcja oddania opakowania do Pani Magdy, która wykorzysta je do produkcji kolejnych świec. Paczki pakuje się bez użycia plastiku. Świece są wysyłane w tekturowych, niebarwionych kartonach wypełnionych papierem ekologicznym (pochodzącym z recyklingu) lub stropakiem (kukurydzianymi chrupkami, które rozpuszczają się w kontakcie z wodą).

Kto? Magdalena Król

Gdzie? Poznań

Sklep: Dobry Wosk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *