Mydło Stacja – marka zielarska stworzona z pasji do kosmetyków i ziół

Nie każdy biznes rodzi się z chęci posiadania pieniędzy. – twierdzi Wiktoria, założycielka Mydło Stacji. Według słownikowej definicji biznes to przedsięwzięcie przynoszące zysk, jednak w przypadku małych manufaktur dochodzi do tego drugi, niezbędny czynnik: pasja. A może nawet powołanie? Tylko to pozwala przebrnąć przez trudy stworzenia własnego laboratorium, konceptu na całą markę, organizacji, logistyki i inwestycji, bez gwarancji zwrotu kosztów. Dlaczego warto się tego podjąć? Bo tylko tak pasja może przerodzić się w sposób na życie. I tylko w taki sposób można zarazić nią innych.

Mydło Stacja to nie tylko manufaktura mydeł, ale marka zielarska, której właścicielka wydała książkę o naturalnych kosmetykach. Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem jest bezinteresowne oraz buduje społeczność świadomych konsumentów. A więc nie tylko kupujemy kosmetyki, ale też uczymy się pielęgnacji, dbania o siebie i uzupełniamy wiedzę o naturalnych surowcach.

Mydło Stacja aktywnie wspiera region i promuje ziemie Beskidu Niskiego, dlatego w swojej ofercie posiada oryginalne mydło Czarne Złoto z Gorlic – produkt naturalny i skuteczny, a do tego z misją.

Produkcja

Mydła wytwarzane są tradycyjnymi metodami. Wszystkie produkty tworzy się ręcznie, dlatego mogą nieznacznie różnić się między sobą. Wiedzę potrzebną do tworzenia receptur Pani Weronika czerpie ze studiów ogrodniczych, a dokładnie specjalizacji zielarskiej. Mydła wykonuje na ziołowych maceratach i naparach, w pracowni niedaleko domu w Beskidzie Niskim.

Skład

Poszukiwanie odpowiednich surowców to etap, który zajął najwięcej czasu pomysłodawczyni Mydło Stacji. Sam skład kosmetyków jest prosty i składają się na niego same naturalne składniki. Mydło to połączenie kwasów tłuszczowych (np. masła roślinnego lub oleju) z zasadą (wodorotlenek sodu). Urozmaica się je innymi surowcami, naturalnymi barwnikami lub olejkami eterycznymi. Stosowanie składników chemicznych jest zbędne. W recepturach dominują tłuszcze, ponieważ to właśnie oleje roślinne najbardziej pielęgnują i chronią naszą skórę. Produkty Mydło Stacji bogate są również w zioła, takie jak nagietek i czystek czy lokalne cuda natury, jak np. borowina kołobrzeska.

Opakowanie

Produkty pakuje się w szklane słoiczki, jedynym wyjątkiem są butelki PET na olejek dla dzieci. Wszystkie opakowania nadają się do recyklingu. Mydło Stacja oferuje możliwość zwrotu opakowań do producenta. Klient otrzymuje w zamian za kod zniżkowy na kolejne zakupy. Takie słoiczki, po uprzednim oczyszczeniu i odkażeniu, nadają się do powtórnego użycia. Niedawno papierowe taśmy zastąpiły te plastikowe, a paczki zostały zabezpieczone biodegradowalnym wypełniaczem. Do wysyłki używa się również opakowania wtórne. Cały czas pojawiają się nowe alternatywy i rozwiązania, które gradualnie wprowadzane są do produkcji.

Kto? Siostry Wiktoria i Weronika oraz mąż Wiktorii, Kamil.

Gdzie? Szalowa 374, 38-331 Szalowa, woj. małopolskie

Sklep: Mydło Stacja


Powiązane artykuły:

17 pomysłów na eko prezenty pod choinkę

Jeśli na samą myśl o kupowaniu prezentów wpadacie w lekką panikę albo zupełnie nie potraficie się zdecydować, już przychodzimy z pomocą. Święta Bożego Narodzenia to wyczekany przez wielu czas. Nie zakłócajmy go martwieniem się o upominki! Poradzimy Wam, co wybrać dla członków Waszej rodziny lub znajomych. Prezenty mogą być naturalne i ekologiczne, a jednocześnie piękne, …

2 komentarze

(1) Comment

  1. […] i zapachy: Republika Mydła, Mydło Stacja, Dobra […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *