Såpe – kosmetyki inspirowane Norwegią

Surowy, norweski krajobraz, z krystalicznie czystą wodą i rozległymi fiordami były inspiracją do stworzenia marki, która skupia się właśnie na naturze. Såpe, czyli po norwesku mydło, to pochwała dla prostoty, naturalności i minimalizmu, również w pielęgnacji ciała. Hygge to w tym przypadku wieczorne masaże olejkami, oczyszczanie delikatnymi mydłami oraz relaksujące kąpiele. Produkty Såpe uspokoją najbardziej znerwicowany umysł oraz skutecznie odżywią skórę twarzy i ciała.    

Produkcja

Nie ukrywajmy, stworzenie samej manufaktury to długi proces, który wymaga wiele wyrzeczeń i nakładów finansowych. W przypadku produkcji kosmetyków dochodzą do tego wymagania higieniczne i badania laboratoryjne. Najbardziej czasochłonnym procesem jest tworzenie i testowanie receptur oraz wprowadzenie ich na rynek. Karolina i Paulina cały czas rozszerzają ofertę, dodają nowe kosmetyki i akcesoria. Same tworzą receptury, eksperymentują i wytwarzają wszystkie produkty.

Skład

Produkty Såpe są pełne naturalnych składników, które działają łagodnie, lecz efektywnie. Wszystkie składniki każdego artykułu wypisane są na stronie internetowej. Dziewczyny używają wielu dobroczynnych olejów (z awokado, pestek winogron, orzechów laskowych, pestek moreli, orzechów makadamia, słodkich migdałów, arganowego, rycynowego, kokosowego, ryżowego, oliwy z oliwek), nierafinowanych maseł (kakaowego, shea, z awokado lub mango), witamin i naturalnych produktów (sól himalajska i z morza martwego, glinka, węgiel aktywny). Kule do kąpieli zawierają prawdziwe kwiaty – lawendy i dzikiej róży. Do niektórych produktów dodaje się naturalne olejki eteryczne, jednak większość kosmetyków ich nie ma. W przypadku wieczornej pielęgnacji brak intensywnych zapachów nie pobudza nas, a pomaga uspokoić się i z łatwością zasnąć.

Ciekawym pozycją w ofercie są ściereczki do demakijażu wykonane z włókniny BIO-EKO. Mogą być przydatne w momentach, kiedy konieczne jest użycie jednorazowego produktu.

Opakowania

Większość kosmetyków pakuje się w szklane pojemniki. Jeśli nie ma takiej możliwości, używa się plastikowych zamienników, które nadają się do recyklingu. W niektórych przypadkach nie da się uniknąć plastikowych części jak np. pompka do dozowania produktu. Jest konieczna dla utrzymania odpowiedniej higieny (bakterie nie dostają się do wewnątrz) oraz sprawia, że kosmetyk się nie utlenia. Såpe cały czas pracuje nad rozwiązaniami pro-eko i wdraża bardziej ekologiczne opakowania i receptury.

Istnieje możliwość oddania szklanych słoiczków na targach. Według autorek odsyłanie opakowań do producenta wiąże się z niepotrzebnym śladem węglowym i lepiej jest unikać niepotrzebnego transportu. Wysłanie takiej paczki wiązałoby się również z ryzykiem potłuczenia oraz z koniecznością użycia wypełniaczy, które nie zawsze są ekologiczne.

Kto? Karolina i Paulina

Gdzie? Ul. Partyzantów 17a, 32-650 Kęty, woj. małopolskie

Sklep: sape.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *