Naturalna Świeca

Małe manufaktury to często przykład, jak jedna osoba może być wszechstronna i wielozadaniowa. Wielkie zakłady produkcyjne i korporacje charakteryzuje to, że jednej osobie przypisuje się jedno zadanie, które codziennie powtarza lub stanowisko, które obejmuje wąski zakres zobowiązań w danej dziedzinie. Właścicielka Naturalnej Świecy nie dałaby się zamknąć w żadnych ramach, bo sama od początku do końca stworzyła własną markę, zajmuje się pozyskiwaniem surowców, projektami, testami, produkcją i promocją firmy. Czy właśnie taka praca wymaga ciągłego uczenia się, umiejętności radzenia sobie z nowymi wyzwaniami i cały czas popycha poza strefę komfortu? Na pewno, ale za to odpłaca się ogromną ilością satysfakcji i pozwala stworzyć coś oryginalnego, personalnego i pełnego pozytywnych uczuć.

Produkcja

Wszystkie świece wykonywane są ręcznie. Najpierw testuje się surowce, sprawdza certyfikaty i badania. Na tej podstawie produkuje się próbki i przeprowadza testy. Gdy wszystko przebiega pomyślnie, świece trafiają do oferty. Cały czas wdrażane są zmiany, szczególnie te pro-ekologiczne. Wiąże się to z rosnącą świadomością klientów, jak i samych producentów, którzy chętnie udoskonalają lub zmieniają proces produkcji czy skład. Naturalna Świeca odrzuca współprace z producentami, którzy nie mają na uwadze redukcji śmieci, np. podczas wysyłki surowców.

Skład

Pozyskanie surowców najwyższej jakości wymagają długich poszukiwań i porządnego researchu. Świece to produkt tak powszechny, że z łatwością można dostać półprodukty do ich wytworzenia. Jednak jest to zwykle wosk parafinowy (którego spalanie generuje szkodliwe, rakotwórcze substancje!) i sztuczne aromaty. Po wielu próbach, Pani Oli udało się stworzyć ekologiczne, bezpieczne, aromatyczne świece, które w składzie mają tylko surowce naturalne: wosk sojowy, bawełniane i drewniane knoty oraz olejki eteryczne i zapachowe. Oprócz jakości produktów, Naturalna Świeca przywiązuje wagę do ich składu chemicznego oraz pochodzenia, które są skrzętnie weryfikowane.

Opakowania

Wszystkie świece umieszcza się w pojemnikach z metalu lub szkła, które nadają się do recyklingu. Można też oczyścić je i używać dalej. Istnieje również możliwość zwrócenia zużytych opakowań na terenie Gniezna. Pani Ola odradza odsyłanie opakowań pocztą ze względu na niepotrzebne koszty oraz emisję CO2 związaną z transportem. Wszelkiego rodzaju wypełniacze do paczek używa się ponownie w celu zminimalizowania ilości odpadów.

Kto? Aleksandra Wiecka

Gdzie? Aleja Druga 5, 62-200 Gniezno, woj. wielkopolskie

Sklep: Naturalna Świeca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *