Zmydlona – naturalna aromateriapia dla dzieci i dorosłych

Producenci odświeżaczy powietrza, aromatyzowanych aerozoli, świec zapachowych z parafiną lub syntetycznymi aromatami nie informują nas, że takie produkty są szkodliwe. Mogą być nawet trujące dla naszego organizmu. Powodują alergie, bóle głowy, problemy z oddychaniem i gorsze samopoczucie. Nie mają nic wspólnego z aromaterapią. Zapachy są sztuczne i krótkotrwałe. Poza chwilowym wrażeniem przyjemnego aromatu nie mają żadnego innego zastosowania.

Aromaterapia to temat, w który warto się zagłębić. Używanie odpowiednich aromatów może znacznie poprawić nasz humor, a nawet pomoże uporać się z dolegliwościami zdrowotnymi. Zapachy pobudzają i dodają energii albo uspakajają i relaksują. Wszyscy znamy zapach kawy, który automatycznie nas budzi. Lawenda działa wyciszająco. Zapewne większość z nas pamięta z dzieciństwa maści z olejkiem eukaliptusowym, które mama wcierała nam w klatkę piersiową i plecy, kiedy byliśmy przeziębieni. Olejek ten łagodzi dolegliwości i oczyszcza górne drogi oddechowe (można go stosować u dzieci powyżej 8 lat). Aromaty są więc doskonałym uzupełnieniem zarówno codziennej pielęgnacji, jak i kuracji zdrowotnych.

Olejki eteryczne pochodzą z roślin, a więc mają właściwości lecznicze. Ich działanie zgłębia Małgosia Białoszewska. Szkoli się w kierunku zielarza-fitoterapeuty, jak również jest założycielką marki Zmydlona. Aromaty towarzyszą jej w życiu prywatnym i zawodowym. Przekazuje swoją wiedzę innym poprzez produkcję wosków zapachowych oraz kosmetyków. Wykorzystuje naturalne substancje lecznicze oraz olejki, które zbawiennie wpływają na nasz organizm.

Woski do aromaterapii po podgrzaniu w kominku, uwalniają molekuły olejków eterycznych, które wnikają przez nos, wprost do mózgu. Ten zamienia je na impulsy nerwowe inicjujące różne procesy w naszych organizmach. I teraz w zależności od olejku eterycznego, a konkretnie od jego składu chemicznego, może nastąpić wyciszenie organizmu lub jego pobudzenie, proces likwidacji drobnoustrojów lub pobudzenie płuc do odruchu mukolitycznego, może przestać boleć głowa, mogą się śnić piękne sny.

Małgosia z Zmydlona.pl

Produkcja

Zmydlona produkuje kosmetyki i woski ręcznie, w laboratorium. Umożliwia to dodanie składników, których nie ma produkcja zautomatyzowana – pasję, dobrą energię i serce włożone w wytworzenie każdej sztuki. Małe partie zapewniają świeżość surowców. Zdecydowanie najdłużej trwa produkcja mydeł, które muszą leżakować do 5 tygodni. Cały proces oparty jest o Dobre Praktyki Produkcyjne (GMP).

Oprócz kosmetyków i wosków zapachowych Zmydlona oferuje również artykuły czyszczące. Zestawy do domowego wyrobu mydła pozwolą nam samym zabawić się w chemików i stworzyć własny kosmetyk. Porady online i warsztaty dla firm to idealna opcja na dowiedzenie się czegoś nowego oraz zdobycie praktycznych umiejętności.

Skład

Mydła zawierają naturalne masła, takie jak masło kakaowe, które pełne jest wartości odżywczych i pielęgnujących. Mydła bogate są również w oleje, w większości nierafinowane (oprócz oleju kokosowego i ze słodkich migdałów). Dobór składników wszystkich kosmetyków opiera się na jak najlepszej pielęgnacji płaszcza lipidowego (zewnętrznej warstwy naskórka). Substancje muszą być biozgodne z naszym sebum. Do tego dobierane są olejki eteryczne. Powinny być odpowiednie pod kątem właściwości, zarówno pielęgnacyjnych, jak również zapachowych.

Opakowanie

Opakowania mają trzy podstawowe funkcje:

  • Praktyczną: Ochrona kosmetyku przez szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz informacja o tym, co znajduje się w środku.
  • Estetyczną: Opakowanie powinno właściwie się prezentować.
  • Ekologiczną: Jeśli materiał poddaje się recyklingowi, można go powtórnie wykorzystać lub odesłać do producenta (nie dotyczy opakowań plastikowych).

Musy, kremy oraz peelingi znajdują się w słoiczkach z brązowego szkła. Oleje natomiast przelewane są do buteleczek wykonanych z tzw. Miron Glas, czyli fioletowego szkła, które chroni zawartość i zatrzymuje promieniowanie. Mydło jest zero waste, nie ma jako takiego opakowania, tylko banderolę z eko papieru. Im mniej materiałów, tym większa ulga dla planety, dlatego Zmydlona ogranicza je do minimum. Aby zniwelować ilość śmieci, istnieje również opcja odesłania szklanych opakowań do producenta w zamian za 5 zł zniżki na kolejne zakupy.

Kto? Małgosia Białoszewska

Gdzie? Olsztyn

Sklep: Zmydlona.pl


Powiązane artykuły:

17 pomysłów na eko prezenty pod choinkę

Jeśli na samą myśl o kupowaniu prezentów wpadacie w lekką panikę albo zupełnie nie potraficie się zdecydować, już przychodzimy z pomocą. Święta Bożego Narodzenia to wyczekany przez wielu czas. Nie zakłócajmy go martwieniem się o upominki! Poradzimy Wam, co wybrać dla członków Waszej rodziny lub znajomych. Prezenty mogą być naturalne i ekologiczne, a jednocześnie piękne, …

2 komentarze

(1) Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *