Trawiaste – naturalne i surowe

Trawiaste

Trawiaste to marka, która dokładnie wstrzela się w oczekiwania i podziela te same wartości. Od samej idei przez produkcję, skład kosmetyków, materiały i wygląd opakowań, po szacunek i troskę o klienta, który może odesłać opakowanie po zużytym produkcie czy sprawdzić wyszczególniony opis składników. Kupując tańsze kosmetyki komercyjnych marek, nawet czytając etykietę nie jesteśmy w stanie sprawdzić, czym są podane na etykiecie składniki albo jaki mają wpływ na naszą skórę czy włosy. Niższa cena kosmetyku czy środka czyszczącego, wiąże się z użyciem sztucznych i chemicznych substancji, które są tańsze i które się nie przeterminują przez wiele miesięcy lub nawet lat.

Produkcja

Trawiaste są swego rodzaju pionierem naturalnych kosmetyków na Polskim rynku. Mają już doświadczenie i historię. Tworzenie samych receptur oraz research zajęły kilka lat. Do tego stworzenie odpowiedniej pracowni czy badania kosmetyków wymagały poświęcenia czasu, środków i energii. Bezkompromisowe podejście do tematu wiąże się z ciągłym ulepszaniem receptur i wymyślaniem nowych rozwiązań. Autorzy Trawiastych sami zajęli się również aspektem wizualnym, czyli projektami graficznymi i zdjęciami, które widnieją na stronie.

Skład

Lauren Singer twierdzi, że wyznacznikiem, czy możesz używać jakiegoś kosmetyku jest to, że jeśli go zjesz, to nic ci się nie stanie… Oczywiście nie polecamy jeść żadnych produktów, które nie są do tego przeznaczone, ale to zdanie daje dużo do myślenia! Nie ważne, czy mówimy o kremie do twarzy czy o płynie do mycia podłogi. Zawsze należy szukać jak najbardziej naturalnych składników, które nie podrażniają nas od zewnątrz i od wewnątrz. Trawiaste używają tylko naturalnych i surowych składników. Są to funkcjonalne produkty, które dobrze się nakładają, wchłaniają i przede wszystkim, działają cuda! Na stronie internetowej możemy znaleźć dokładny opis składników. Krótka data przydatności kosmetyków wynika z zawartości naturalnych i surowych składników, co zawsze jest plusem. Trawiaste cały czas pracują i ulepszają receptury, co dowodzi m.in. wyeliminowanie 0,3% alkoholu benzylowego ze składu serum. Dążenie do jak najbardziej naturalnej i skutecznej receptury to niekończąca się praca, która już przynosi marce wymierne efekty.

Opakowania

Opakowania są minimalistyczne i szklane, niektóre wyglądają jak buteleczki z leczniczym syropem kupione w XIX-wiecznej aptece, jak z filmu. Pojemniki zupełnie odbiegają od tych standardowych. To raczej małe karafki z naturalnym korkiem, które są nie tylko funkcjonalne, ale też designerskie i piękne w swojej prostocie. Koniec z plastikowymi nakrętkami, nadchodzi nowa era korkowanych buteleczek! Umyte opakowanie można odesłać do sklepu, co bardzo popieramy, jednak kto by odesłał takie cudo, które może posłużyć za karafkę na dressing do sałatki, wazonik na zerwany na łące kwiat lub znaleziony w lesie liść paproci? Od września 2020 Trawiaste wprowadziło nowe etykiety, wyprodukowane w 100% z biodegradowalnego papieru z trawy. Paczki również pakowane są zero waste, wykorzystuje się również odpady i materiały po dostawach od producentów.

Kto? Laura i Jarosław Całko

Gdzie? ul. Polna 10/4, 58-400 Kamienna Góra, woj. dolnośląskie

Sklep: trawiaste.eu


Powiązane artykuły:

17 pomysłów na eko prezenty pod choinkę

Jeśli na samą myśl o kupowaniu prezentów wpadacie w lekką panikę albo zupełnie nie potraficie się zdecydować, już przychodzimy z pomocą. Święta Bożego Narodzenia to wyczekany przez wielu czas. Nie zakłócajmy go martwieniem się o upominki! Poradzimy Wam, co wybrać dla członków Waszej rodziny lub znajomych. Prezenty mogą być naturalne i ekologiczne, a jednocześnie piękne, …

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *