Przaja Ci – kosmetyki wytwarzane ręcznie w Katowicach

Wielokulturowość i różnorodność to dzisiaj powody do dumy. Cały czas walczymy o prawa mniejszości narodowych i uczymy się żyć zgodnie pomiędzy ludźmi różnych nacji i wyznań. Jesteśmy coraz bardziej ciekawi swoich korzeni. Z sentymentem wracamy do miejsc i czasów, kiedy babcia uczyła nas ludowych przyśpiewek, haftując lub gotując tradycyjne potrawy.

Polskie manufaktury inspirują się tradycyjnymi wyrobami. Używają starodawnych receptur, wykorzystują lokalne surowce i poświęcają czas na sztukę rękodzieła. Przaja Ci to rodzinna firma z Katowic, która produkuje naturalne kosmetyki. Pomysł na ich nazwy wziął się ze śląskiej gwary. Przaja Ci przemyca kulturę regionalną do nowoczesnej, ekologicznej produkcji. Nowe pomysły nie kłócą się z tradycyjnym charakterem. Wręcz przeciwnie, marka wyróżnia się i jasno demonstruje swoje wartości.

Produkcja

Produkcja kosmetyków jest czasochłonna, ponieważ muszą one spełniać wiele warunków. Najpierw sprawdzane są różne receptury. Następnie wszystkie produkty muszą przejść odpowiednie badania i testy, zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży. Tylko te najbardziej wydajne i o najlepszej jakości wprowadza się na rynek. Przaja Ci wytwarza kosmetyki ręcznie i według własnych przepisów. Cały czas dodaje do oferty nowe artykuły, np. serum, pastę myjącą czy pomadki.

Skład

Wybór surowców opiera się przede wszystkim na właściwościach. Każdy składnik musi być naturalny i mieć odpowiednie działanie. Oleje, masła i woski pielęgnują oraz odżywiają skórę. Przaja Ci używa niekonwencjonalnych składników, takich jak olej babassu czy olej z pestek arbuza. Naturalne dodatki jak kawa albo sól z morza martwego delikatnie ścierają i ujędrniają skórę. Witamina E działa przeciwstarzeniowo. Kosmetyki mają nie tylko skuteczne działanie, ale też przyjemny zapach dzięki olejkom eterycznym. Olej z pestek śliwki również nadaje niezwykły zapach – słodki i marcepanowy.

Opakowanie

Materiały na opakowania produktów to szkło i papier, które można później wyrzucić do odpowiedniego pojemnika. Owijki do mydeł i szamponów wykonane są z ekologicznego, niebielonego papieru. Słoiki posiadają certyfikaty dla przemysłu spożywczego, dlatego można je wykorzystać do przechowywania żywności lub na przetwory. Powtórne używanie już wyprodukowanych pojemników pomaga ograniczyć ślad węglowy i być bardziej less waste. Kartony oraz wypełniacze do paczek pochodzą z drugiej ręki i są powtórnie wykorzystywane w wysyłce.

Kto? Monika i Adam Mrozek

Gdzie? Katowice

Sklep: Przaja Ci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *