Soap Szop

Nie sprzedajemy tylko kosmetyków. Sprzedajemy historie.

Soap Szop

Życia nie można traktować zbyt na serio. Jest zbyt krótkie, żeby nie realizować nawet najbardziej szalonych pomysłów. Mamy wystarczająco dużo problemów w codziennym życiu, aby nie dać sobie czasem poluzować szelki i wrzucić na luz. Nawet na najbardziej odpowiedzialnym stanowisku wskazany jest dystans. Profesjonalne podejście do tworzenia produktów kosmetycznych i prowadzenia własnej firmy nie znaczy, że nie można robić tego z humorem. Właśnie to może ją wyróżniać spośród konkurencji. Podejście pro-ekologiczne oraz pozytywne wartości dobrze łączą się z pasją i niezwykłymi pomysłami.

Na rynku nie znajdziemy niczego podobnego do Soap Szop. To nie zwykła mydlarnia, ale firma stworzona przez pasjonatów i ludzi z charakterem. Jak sami o sobie piszą, są: Vegan. Neardy. Awesome. Marka odznacza się oryginalnym designem, przypominającym rysunki z komiksu. Kosmetyki są kolorowe, aromatyczne i ociekające złotem. Zabawne nazwy takie jak wosk do brody Na Brodę Merlina! czy luksusowa kolekcja dla każdego Sex & Splendor bawią i wyróżniają się na tle propozycji innych marek. Dla prawdziwych twardzieli, Soap Szop ma mydła i kremy do zadań specjalnych, a nawet specjalne oleje i peelingi do brody.

Produkcja

Soap Szop produkuje kosmetyki w niewielkich nakładach. Gwarantuje to świeżość surowców. Naturalne składniki mają krótki okres przydatności, dlatego trzeba zużyć je w terminie. Firma wypracowała skuteczną metodę produkcji, dzięki której wykorzystuje się wszystkie surowce i nie trzeba ich wyrzucać. Mydła i inne wyroby produkowane są ręcznie, w każdym stadium. Od stworzenia i przetestowania receptury, przez naważenie składników, aż po wyrób ekstraktów czy etykietowanie słoików. Zimno tłoczone oleje oraz produkcja mydeł „na zimno”, pozwalają zachować wartości odżywcze surowych składników. Wszystkie wyroby powstają w niewielkim, rodzinnym warsztacie i przy wsparciu lokalnych producentów.

Skład

W składzie produktów Soap Szop znajdują się surowce o wysokiej jakości, dostarczane przez stałych dostawców z Polski. Marka dba o współpracę z dystrybutorami, którzy gwarantują dobre, certyfikowane składniki. Tylko w oparciu o właściwe surowce, można stworzyć skuteczne kosmetyki. To odpowiedniej jakości nierafinowane, czyste oleje roślinne i masła zapewniają efektywność oraz widoczne rezultaty po użyciu kosmetyku.

Wszystkie produkty są w 100% wegańskie i wypełnione dobroczynnymi olejami, masłami i ekstraktami. Nie zawierają oleju palmowego. Każda kolekcja wyróżnia się składem. Modżajto przywołuje wspomnienia imprez na plaży dzięki eterycznym olejkom: miętowemu i limonkowemu. Sex & Splendor pachnie różą. Ekstrakt z płatków dzikiej róży oraz złota mika mineralna pozwolą poczuć się przez chwilę jak Alexis z Dynastii. Krasnoludzki to produkty dla mężczyzn, pełne odżywczych olejów, maseł i ziół, które ukoją skórę tych najbardziej wymagających. Yen to nie tylko odżywcze mydło, sól do kąpieli i balsam, ale raczej aromaterapia i totalny relaks, dzięki połączeniu zapachu bzu i agrestu.

Opakowanie

Jeśli to możliwe, kosmetyki pakuje się w kompostowalny papier i karton. W przypadku kosmetyków płynnych lub półpłynnych, wykorzystuje się aluminium oraz szklane opakowania. Zmorą zero waste, jeśli chodzi o kosmetyki, są plastikowe nakrętki, pipetki czy pompki, dla których ciągle nie ma bardziej ekologicznego rozwiązania. Dotyczy to również obowiązku foliowych etykiet na olejach. Wszystkie inne zastąpione zostały wersjami papierowymi. Soap Szop chętnie przyjmuje zużyte opakowania, które można oddać na targach. Cały czas pracuje nad efektywną i najbardziej przyjazną środowisku formą wymiany opakowań po kosmetykach. Zmiany widać również w paczkach. Wysyłka mydeł i innych produktów jest całkowicie pozbawiona plastiku. Nawet taśma czy naklejki adresowe są z papieru. Wysyłka hurtowa natomiast pozwala zużyć kartony i wypełniacze, które Soap Szop dostaje od kontrahentów.

Kto? Inka Ćwiek i Wanda Kołata

Gdzie? Szałsza, woj. śląskie

Sklep: Soap Szop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *