Kids Eats – przetwory z wielkopolskich owoców

Kupując żywność, nie tylko dla siebie, ale też dla swoich dzieci, zwracamy szczególną uwagę na to, co znajduje się w jej składzie. Lecz nie zawsze możemy dokładnie sprawdzić, skąd pochodzą użyte składniki, w jakich warunkach rosły warzywa i owoce oraz z jakiego rejonu kraju lub świata są transportowane. Transparencja marki polega więc nie tylko na zadbaniu o czysty i prosty skład produktu, ale też o upewnienie się, że surowce pochodzą z zaufanych źródeł, upraw ekologicznych i od lokalnych dostawców.

Kids Eats to przetwory owocowe produkowane w całości w Polsce. Kierowane są przede wszystkim do dzieci. Założycielka manufaktury, Iza, dzięki doświadczeniu pracy w przedszkolu, poznała dziecięce upodobania od podszewki. Słoiczki nie mają w sobie cukru, dlatego najmłodsi mogą je spokojnie dodawać do przekąsek, deserów i śniadań, bez ograniczeń.

Produkcja

Paradoksem polskiego prawa jest to, że produkty, które nie zawierają cukru właśnie, nie mogą być nazwane dżemem ani konfiturą… Dlatego tym bardziej warto z nich zrezygnować na rzecz naturalnych wyrobów owocowych.

Produkcja przetworów Kids Eats to zredukowanie wysokiej jakości owoców do 50%, zamknięcie ich w słoikach i pasteryzacji w piecach konwekcyjnych. Nie potrzebują żadnych dodatkowych składników. Marka współpracuje z rolnikami z Wielkopolski, którzy używają probiotyków, dzięki którym gleba pozostaje żyzna. Jest to również inwestycja w lokalny rynek i zadbanie o to, by zbyt długo nie transportować surowców. Odbija się to pozytywnie na ich jakości, świeżości oraz zmniejsza ślad węglowy emitowany podczas produkcji.

Skład

Przetwory Kids Eats nie zawierają ani grama cukru. Nie mają również w składzie żadnych substancji żelujących. Kids Eats pracuje z lokalnymi rolnikami, którzy mają uprawy chronione mikroorganizmami. Dzięki temu owoce mają w sobie więcej smaku i mniej wody. Wzrasta też ilość wartości odżywczych. Owoce są towarem pierwszogatunkowym, zrywa się je w szczycie sezonu. Zwykłe firmy nie inwestują aż tak w jakość owoców, ponieważ dosładzają swoje dżemy, gotują owoce na soku jabłkowym albo stosują ulepszacze smaku. Kids Eats jest przeciwne takim praktykom i oferuje przetwory w 100% z czereśni, truskawek i borówek amerykańskich. Producent poleca używać zawsze czystej łyżeczki lub noża do ich nakładania, ponieważ przetwory nie zawierają konserwantów i tylko w ten sposób będą zdatne do spożycia przez długi czas.

Opakowanie

Szklane słoiczki można wykorzystać ponownie. Kids Eats zachęca, by ich nie wyrzucać, tylko w miarę możliwości nadać im nowe życie. Jeśli już ich nie potrzebujemy, należy je wrzucić do odpowiedniego kontenera – słoik do niebieskiego pojemnika na szkło, a nakrętkę do żółtego kontenera.

Kto? Iza i Paweł

Gdzie? Poznań

Sklep: Kids Eats

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *