O!figa – polskie kosmetyki z dodatkiem najdroższego oleju na świecie

Dobroczynne działanie oleju z ziaren opuncji figowej wykorzystywane jest do pielęgnacji ciała i włosów. Jest to jeden z najdroższych olejów na świecie! Do produkcji jednego litra zużywa się niemal pół tony nasion opuncji kaktusowej. Olej ma jednak niemalże cudotwórcze właściwości i można go stosować na każdy typ skóry:

Suchej: działa intensywnie nawilżająco i odbudowuje skórę od środka

Tłustej: ma działanie antybakteryjne i reguluje wydzielanie sebum

Dojrzałej: wygładza zmarszczki, można go stosować na delikatną skórę wokół oczu

Normalnej: wzmacnia skórę, chroni ją i pozostawia miłą w dotyku

Olej z opuncji figowej zainspirował Patrycję do stworzenia marki opartej o ten właśnie cudowny produkt. O!figa oferuje nie tylko wysokiej jakości, czysty olej, ale też kosmetyki, których jest głównym surowcem. W połączeniu z innymi składnikami aktywnymi tworzą odżywcze sera, żele i maski do twarzy.

Pewnego dnia postanowiłam, że postawię wszystko na jedną kartę… i tak to się zaczęło. Trzonem kosmetyków jest mój ulubiony olej z nasion opuncji figowej, naturalny botoks. Olej sam w sobie działa cuda na skórze, a w kosmetykach o przemyślanym, innowacyjnym składzie działa cuda jeszcze większe!

Patrycja z O!figa

Produkcja

Proces produkcji jest maksymalnie uproszczony. Składników się nie podgrzewa, a ich surowość gwarantuje odżywcze działanie wszystkich mikroelementów. Składniki aktywne miesza się w odpowiednich proporcjach i kolejności. Patrycja cały czas poszukuje ciekawych, skutecznych substancji i tworzy nowe receptury, które testuje przez wiele miesięcy.

Skład

O!figa to wyłącznie naturalne i świeże surowce. Składnikiem łączącym wszystkie kosmetyki jest olej z opuncji figowej, do którego dodaje się składniki uzupełniające. Wiele z tych surowców jest mało znanych i niespotykanych w innych kosmetykach. Mają za to skuteczne i pielęgnacyjne działanie na skórę, jak np.:

  • Ekstrakty – z dzikiej róży, ananasa, papai, juki, nasion granatu i chia
  • Hydrolat z wiązówki błotnej
  • Biofermenty – z tonkowca wonnego i bakterii Lactobacillus
  • Kolagen roślinny – fitokolagen
  • Oleje – z nasion cedru syberyjskiego, owocu dzikiej róży, lnianki siewnej, pestek malin, pestek śliwki, nasion marchwi, zielonej herbaty, acai, plumerii, babassu, arbuza, melona Kalahari i pachnotki

Opakowanie

O!figa inwestuje w ekologiczne, szklane opakowania, które po zużyciu kosmetyku można oddać producentowi (np. na targach). Zostaną one wykorzystane ponownie do produkcji. Można je też oddać do recyklingu.

Kto? Patrycja Rosłoniec

Gdzie? Warszawa

Sklep: O!figa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *