Zalewajka

Problem z wyceną wartości sztuki polega na tym, że opiera się o właściwości zupełnie abstrakcyjne. W przypadku obrazu nie podliczamy, ile kosztowało płótno i farby. Walory praktyczne? Żadne. Bo prawdziwa wartość leży w doświadczeniach, przeżyciach i uczuciach, które wywołuje. Czy emocje ma cenę? A raczej, jakie koszty możemy ponieść, jeśli kiedyś nam ich zabraknie?

Zalewajka tworzy sojowe świece zapachowe. Mogą być oryginalną ozdobą dla domu lub ładnie pachnącym gadżetem. Wartości praktycznej nie można im ująć. Jednak misją założycielki manufaktury, Natalii, jest coś więcej:

Czasami czuję się jak czarodziejka, która nie chce, aby świece tylko pachniały… Chcę zabierać wszystkich w krainę wspomnień i marzeń, przywoływać emocje. Każdym zapachem poruszać te drobne cząsteczki dziecięcej beztroski drzemiące w każdym z nas!

Natalia z Zalewajki

Produkcja

Świece tworzy się na podstawie autorskiej receptury. Natalia jest samoukiem i opanowała sztukę podgrzewania wosku, dodawania olejków oraz zalewania świec. Metodą prób i błędów stworzyła przepisy i sposoby na ręczną produkcję świec, które aktualnie są w ofercie Zalewajki.

Skład

Świece wykonuje się w 100% z wosku sojowego (pochodzącego z ekologicznie uprawianej soi) oraz dodatków zapachowych: olejków eterycznych i zapachowych. Są wegańskie i naturalne. Do tego Natalia używa własnoręcznie wykonane bawełniane knoty i ususzone dodatki. Kolekcja Świece Zodiakalne zawiera również naturalne kamienie, które odpowiadają danym znakom zodiaku. Po zużyciu świecy można je zachować i dalej korzystać z ich dobrej energii.  

Opakowania

Wszystkie świece umieszczane są w szklanych słoikach, które:

  • Podlegają recyklingowi
  • Nadają się do powtórnego użycia w pracy czy domu
  • Mogą posłużyć za dekorację (razem ze sweterkami na świece, które niedługo pojawią się w sprzedaży)

Od początku istnienia marki wysyłane paczki są tworzone w duchu zero waste i less waste. Opakowania i wypełniacze są z kartonu. Świece zabezpiecza się szarym papierem, a paczki zakleja ekologiczną taśmą. Torebki z woskami oraz bileciki wykonane są z ekologicznego papieru. Do pakowania nie używa się plastikowej folii.

Kto? Natalia

Gdzie? Chełmża, woj. kujawsko-pomorskie

Sklep: Zalewajka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *