Krawate Kimono

To rodzinna marka stworzona przez mamę i córkę. Wykorzystują one jedwab z drugiej ręki, głównie z używanych krawatów. Znajdują je w sklepach typu second hand lub dostają od ludzi. Materiał użyty jest do produkcji akcesoriów do włosów i opasek do spania. Wszystkie wykonane są ze 100% jedwabiu. Każdą sztukę szyje się ręcznie. Materiał jest niepowtarzalny, dlatego rzeczy różnią się między sobą wzorem i kolorem.

Jedwab jest naturalny i antyseptyczny, dlatego dobrze się sprawdza w kontakcie ze skórą i włosami. Nie wysusza ich ani nie gniecie. Jednak nowy jedwab wymaga poświęcenia wielu jedwabników i hektolitrów wody. Najlepszym wyjściem jest użycie materiału z odzysku.

Krawate Kimono dba o to, by paczki pakowane były w sposób ekologiczny — w kartonowe pudełka obwiązane jutowym sznurkiem. Dołączona jest do niej ulotka na papierze z odzysku.

Sklep online


Powiązane artykuły:

Polska Moda Zero Waste

Podczas zakupów często zwracamy uwagę tylko na produkt finalny – spodnie wyszczuplające, bluzkę w ciekawe wzory albo torbę, która będzie nam pasować do płaszcza. Za rzeczą, którą trzymamy w ręce, stoi długi proces produkcji. Wielu ludzi, dostawców, często transportu z innego kontynentu, jak również… odpadów. Resztek materiałów, zużytej wody i śladu węglowego. Komercyjne marki nie …

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *