Mydlane Rewolucje, czyli zrób sobie mydło!

Gosia zajmuje się ręcznym wyrabianiem mydeł. Z prostych, naturalnych składników zaczęła tworzyć różne kosmetyki. Mydło oliwkowe, lawendowe, migdałowe, arganowe, różane, czarnuszkowe, nagietkowe, pomarańczowe, solne, kawowe… ze wszystkiego, co najlepsze w naturze. I na tym mogłaby poprzestać. Jednak chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem zaowocowała rozszerzeniem marki na dodatkowe produkty i usługi. Mydlane Rewolucje oferują gotowe zestawy do produkcji mydeł, razem z przepisami. Dzięki nim można samemu stworzyć własny kosmetyk. Trochę zabawy w chemika, praktycznej wiedzy o ziołach i użycie sprawdzonych receptur to wspaniały pomysł na nowe hobby. Gosia organizuje również warsztaty kosmetyczne online, na których uczy fachu mydlarza, kreatywności oraz radzi w sprawach naturalnej pielęgnacji. 

Gosia wydała również ebooki, które zawierają kompendium wiedzy z zakresu: samodzielnej produkcji kosmetyków naturalnych, poradnik, jak zrobić mydło, sprawdzone przepisy na mydełka oraz szampony w kostce.

Produkcja

Wszystkie mydła wytwarzane są ręcznie. Gosia sama tworzy przepisy i gotowe zestawy, którymi dzieli się z innymi. Składniki pochodzą z zaufanych źródeł, co gwarantuje efektywność surowców i skuteczne działanie kosmetyku. Dzięki instrukcjom, recepturom, zestawom DYI, ebookom oraz kursom online, każdy jest w stanie wyprodukować własne mydło. Przygotowanie kosmetyku może okazać się nową pasją, wyjątkowym prezentem dla najbliższych, ciekawą zabawą z dziećmi oraz nowym sposobem na spędzanie wolnego czasu w domu.

Dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z produkcją naturalnych mydeł, istnieje opcja wzięcia udziału w darmowym kursie online: „Zrób sobie mydło!”

Skład

Surowce do użytku domowego są najpierw testowane przez firmę. Gosia używa tych samych składników do produkcji własnych mydeł. Mają one sprawdzoną skuteczność i wydajność. Tylko surowiec spełniający 100% oczekiwań dopuszcza się do sprzedaży. Do tego wszystkie składniki są pochodzenia naturalnego i w żaden sposób nie szkodzą skórze czy włosom. Znajdują się wśród nich roślinne oleje, masła, woski, olejki eteryczne, kwasy i minerały.

Opakowania

Produkty wytwarzane ręcznie (np. mydła) pakuje się w tekturowe opakowania. Natomiast surowce kosmetyczne trzeba pakować w buteleczki z tworzyw, dlatego marka zachęca do ponownego ich wykorzystania, zamiast wyrzucania opakowań zaraz po zużyciu ich zawartości. W taki sposób wpływamy na ograniczenie odpadów. Paczki wypełnia się materiałami z recyklingu, które pochodzą z drugiej ręki.

Kto? Małgorzata Łata

Gdzie? ul. Koszarowa 8a/45, 23-200 Kraśnik 

Sklep: mydlanerewolucje.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *